כל מבנה עשוי מחומרים שונים והם חייבים לעמוד בתקנים מסוימים כדי למלא את תפקידם לא רק בבנייה, אלא גם באיטום ובידוד המבנה מהחוץ. זה עובד לשני הכיוונים – גם איטום של כל מה שקורה בחוץ שלא ייכנס פנימה וגם מה שקורה בבית ולא אמור להיחשף החוצה. בידוד המבנה תלוי באיטום שלו, והוא מותקן בקירות ובגג בצורת איטום. החומרים לכך משתנים על פי שיטות הבנייה השונות והן מתפתחות עם הזמן והופכות מתוחכמות ומתקדמות יותר.

המאמר הבא נכתב ע"י חברת יהלום איטום גגות


איטום גגות לפי שיטות הבנייה השונות

חשיבות איטום הגג


החשיבות של איטום ובידוד נובעת מהתפקידים שיש להם – הגנה מפני מזג האוויר החם והקר שלא ישפיע על החללים בבית, הגנה מפני משקעים וחומרים שונים, שמירה על החום והקור מבפנים שלא יתפזרו ויחסכו באנרגיה הנחוצה להשיג את הטמפרטורה האידיאלית.

איטום גגות הוא החשוב מכל משום שהוא מגן וממסגר את כל הבית, ובגלל המבנה שלו הוא מונח פעם אחת, בדרך כלל ביציקה. איטום שומר בעיקר גם על חוזק המבנה והיציבות שלו משום שאחרת המשקעים יחלחלו כך שהם יערערו את יציבות הקירות והתשתיות.

האיטום נחוץ אם כך כדי להגן על הבניין כולו. כל תקלה וכל פגם בצורת הבנייה והאיטום שלו תשפיע על כל המבנה. כאשר מדובר בבניין משותף שיש לו כמה דיירים, זה משמעותי אף יותר משום שזה משפיע על יותר מבית אחד וגם קשה הרבה יותר לתיקון מאשר בבית פרטי.

אין למעשה אפשרות לבנות גג מחדש ולכן האיטום שלו חייב להיות מושלם.

שיטות איטום גגות שונות


יש שיטות שונות לאיטום הגגות והן נבדלות לא רק בחומרים ובדרך העבודה, אלא גם במחירים ובמיומנויות שנדרשות מהעובדים שעושים זאת. עם זאת, יש דבר אחד שאפשר לקבוע בוודאות – מחיר זול עלול להצביע על כך שעשו קיצורי דרך, שהשתמשו בפחות חומרים או בחומרים טובים פחות.

במקרי איטום המחיר כן עלול להעיד על טיב העבודה והאיכות בגלל החומרים שמשתמשים בהם. המבחן האמיתי שלהם הוא איטום מפני חדירת מים, הן של גשמים, הן של צינורות מתפוצצים.

מי שאמור להיות מומחה בכל שיטות האיטום המתאימות לגג שלכם הוא איש המקצוע ולכן רצוי לברר אתו מה מתאים. לא יזיק גם לעשות סקר שווקים הן באשר למחירים והן בשר לחומרים ולשיטות עבודה.

קבלנים וחומרים

המחירים של איטום גגות מחושבים לפי מטר מרובע ותלויים באיכות החומר. אם אתם יודעים מהו גודל הגג שלכם יהיה לכם יותר קל לקבל מושג על סדר הגודל של העבודה.

יש גגות שלהם מתאימות כמה שיטות עבודה ותהיה לכם האפשרות לבחור. הבחירה נשענת על השיטה העמידה ביותר לכמה שיותר זמן כדי שלא תצטרכו לאטום בכל תקופה קצרה מחדש.

כל קבלן איטום נותן תקופת אחריות וזה ייתן לכם אינדיקציה עד כמה האיטום עמיד ויציב. יש כמובן לבדוק אם לקבלן יש הכשרה, הסמכה ותעודות ולא רק ניסיון.

חשוב מאוד גם לבדוק אם יש לו ביטוח לעבודה ולעובדים, משום שהעבודה בגובה נחשבת למסוכנת.

בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק