איטום גגות – הכן גגך לחורף

אחד הדברים שחשוב להקפיד עליהם לפני כניסה לבית או בשיפוץ בית קיים הוא איטום איכותי של הגג. בחירת חומר האיטום תלויה בחומר שממנו עשוי הגג.

חברה מקצועית משתמשת רק בחומרים בעלי תו תקן איכות מחמיר ומחייב. כל בדק בית מחייב גם בדק גגו. אם וכאשר מנוי וגמור אתכם - לחשוב לבצע חידוש איטום אל על סף תחילת הגשמים כדי שהגשם לא יזיק לשכבת האיטום. די בחריץ קטן או בסדק דק על מנת לאפשר למים לחדור מבעד לאיטום, לכן נדרשת עבודה יסודית וקפדנית של אנשי מקצוע מנוסים בכל סוגי האיטום.
 

קבלני איטום מקצועיים

חשוב להזמין את עבודת האיטום מקבלן מקצועי, המוכר כאוטם גגות מקצועי ומוסמך. חשוב לעמוד על זכותכם לקבל אחריות על ביצוע העבודה היות שרק מבחן התוצאה מוכיח את איכותה. גם בהעדר סיבה נראית לעין (רטיבות) חשוב לבצע בדיקת מצב האיטום אחת בשנה ובמידת הצורך - לתקן ולחזק את האיטום.

חשיבות האיטום נגזרת מהסיכון הפוטנציאלי הרב לדירה שעלול להיגרם כתוצאה מאיטום לקוי.

אוטם גגות מקצועי ומוסמך

חשוב לאטום היטב את הגג לא רק מפני חדירת גשמים אלא גם מפני חדירת לכלוך, גזים ועוד. כאשר מדובר במבנה תת קרקעי, יש משנה חשיבות לאיטום הגג כאמצעי מניעה לחדירת גז ראדון  לקומה התחתונה.

כאשר מדברים על איטום גגות מדברים על שיטות אחדות ועל חומרים שונים. השילוב בניהם נעשה על פי בדיקה מקצועית, יסודית ומקיפה, של סוג הגג ומצבו. חברה מקצועית לאיטום תיתן לכם את המענה המיטבי ותאפשר לכם לשבת בביתכם בשלווה ולהיות מוגנים בו מפני חדירה לא רצויה בהחלט של מים...
 

מקומות נוספים שחשוב לאטום

 יש חשיבות לא רק לאיטום הגג אלא גם לאיטום מקלטים, פירי מעליות, מרתפים, מרפסות שמש, קירות,  משטחים מרוצפים שנמצאים במבע עם המבנה, גגות מרוצפים וחשופים, חדרי רחצה, מטבחים, חדרי שירותים ועוד.

למעשה הבית כולו... הקפדה יתרה על איטום איכותי נדרשת במיוחד כאשר קיים חשש ממעבר רטיבות מדירה לדירה בבניין משותף. לא אחת עלולים להתגלע סכסוכי שכנים בשל כך. חשוב להבין, כי רטיבות עלולה לחייב לפרק תשתיות שונות כגון טיח או ריצוף, כאשר יש נזילה מגגות, ממרפסות ועוד.

על מנת לוודא כי אתם שוכרים את שירותיה של חברה מקצועית, מאומנת ומיומנת בביצוע איטום, חשוב לוודא כי יש לה ניסיון באיטום גגות מהחומר ומהצורה של גג ביתכם. אם נדרש איטום מרתף או מקלט מבפנים (איטום שלילי) חשוב לוודא כי גם בעבודה מסג זה החברה מתמחה.

לסיכום: היות שיש לבדוק מדי שנה את מצב איטום הגג רצוי ומומלץ להתקשר עם חברה שאתם סומכים עליה בכל הפרמטרים שעל פיהם מתבצעת הבחירה בחברה כספקית השירות הנדרש.
 למידע נוסף בנושא איטום גגות לחץ כאן
בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק