דברים שמבצעי איטום גגות לא יגלו לכם

במידה והגיע הזמן לבצע  איטום מחדש, עדיף שתפנו למומחה לאיטום במהלך חודשי הקיץ שכן במזג האוויר הגשום לא ניתן לבצע זיפות ואיטום גגות. על פי מומחי האיטום, איכות האיטום תהיה הרבה יותר גבוהה אם העבודה תיעשה לפני חודש דצמבר במידה ולא, תיאלצו להמתין לרצף של כמה ימים ללא גשם, לפני שאפשר יהיה לגשת למלאכה.

מעבר לכך, בעונת הקיץ בעלי המקצוע העוסקים בתחום איטום וזיפות גגות פנויים יותר ובתור לקוחות אתם מרוויחים מחירים תחרותיים יותר.


ביצוע איטום חדש לפני הופעת נזקי הרטיבות קל  יותר ולכן גם עולה הרבה פחות לעומת איטום גגות מחדש אשר מצריך סילוק של שכבת  האיטום הקיימת.

המלצה נוספת של בעלי המקצוע בתחום האיטום היא לוודא כי מי שאתם מזמינים את שירותיו, לא קובע מראש את שיטת האיטום ובטח שלא מספק לכם את מחיר העבודה בטלפון, אלא שהוא מגיע אליכם על מנת לבדוק את הגג, את שכבת האיטום הקיימת ואת מצבה על מנת להתאים את שיטת האיטום הנכונה ולספק הצעת מחיר אמינה.
 

על התקנים ועל האחראיות

לא כל המזפתים יספרו לכם זאת, אך לא כל סוג של זפת בה משתמשים לשם זיפות  ואיטום גגות מתאימה לכך. ישנה זפת בעלת תקן מיוחד ורק המזפת אשר משתמש בזפת מסוג זה יספק גם אחראיות מלאה על איטום הגג למשך חמש שנים.

על מנת שהאחראיות הזו תהיה בתוקף יש לבצע אחת לשנה סיוד של הגג, טיפול תחזוקה שיבוצע לרוב על ידי בעל המקצוע אשר ביצע את האיטום של הגג. אלמנט נוסף שיש להקפיד עליו קשור לסוג התקן שיש לזפת, מכיוון שבכל מדינה ישנם תקנים שונים בהתאם לאקלים, כך שהתקן של הזפת חייב להיות תקן ישראלי שמעיד בין היתר על כך שמדובר על הזפת שאינה מהולה.

במידה והאיטום נעשה באמצעות יריעות ביטומניות, תוכלו לדרוש אחראיות לעשר שנים, אך קחו בחשבון כי מלאכה זו יקרה יותר מזיפות וגם מצריכה לפנות למומחים לאיטום בשיטה הזו, מכיוון שלא  כל מזפת יכול לספק את השירות הנ"ל.

אם בעל המקצוע שפניתם אליו מציע לכם איטום באמצעות חומרים אקריליים חדשניים, דעו כי חומרים אלה טובים לתיקון הנזקים המקומיים באיטום או לטיפול בגגות מרוצפים, אך הם אינם מתאימים לאיטום שטחים גדולים.
 

מערכת הניקוז חשובה לא פחות

מערכת הניקוז מהווה את אחד הגורמים אשר מבטיחים את יעילות האיטום ולכן במידה והיא אינה תקינה או אינה מתוחזקת היטב, האיטום החדש שתבצעו לגג לא ישרת את המתרה שלו. על מנת לשמור על התוצאות של משימת איטום גגות, יש לבדוק כי מער
רכת הניזוק תקינה וכי המרזבים עושים את העבודה.

ניקיון יסודי של  הגג מאוד חשוב על מנת ששכבת האיטום לא תיפגע כבר בגשם הראשון, לכן וודאו עם בעל המקצוע שאתם פונים אליו, כי הוא מבצע את תהליך ההכנה של  הגג לאיטום שכולל גם ניקוי יסודי הן של הגג והן של המרזבים.

 
לפרטים נוספים לחץ כאן
בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק