החורף הגיע, הטמפרטורות יורדות ויחד איתן גם הגשמים. אתם הייתם שמחים להיות מוגנים מפניהם לחלוטין בבית שלכם, אבל במציאות אין זה תמיד כך. בתים רבים בישראל סובלים מבעיות שונות בגגות שלהם, שמביאות לכך שמים וקור נכנסים לבית.
לפני שיהיה מאוחר מדי, אנחנו ממליצים לכם לדעת מה ניתן לעשות כדי להבטיח שהגג ושהבית שלכם יהיו מוכנים לחורף באופן מוחלט. כפי שניתן להניח, מדובר כאן בעיקרו של דבר באיטום של הגג באחת השיטות הקיימות לשם כך היום.

חשיבותו של איטום
המפתח להגנה על הבית שלכם מפני פגעי החורף הוא איטום מוחלט של פתחי הבית: בעיקר הגג, אבל לא רק הוא (כי מים יכולים לחדור גם דרך המרפסת, דרך המרתף וכן הלאה). קצרה היריעה מלפרט כאן על כל שיטות האיטום הנהוגות כיום – זיפות גגות, איטום באמצעות יריעות ביטומניות, איטום בעזרת חומרים אקריליים ועוד – ועל האופן בו ניתן להתאים את השיטה למאפייני הגג, למזג האוויר ולרצון הדיירים. הזמנה של קבלנים לאיטום גגות היא הצעד המרכזי בדרך לקבלת שקט נפשי לחורף הזה, וגם לחורפים הבאים. אגב, ייתכן בהחלט כי יש לכם אחריות על האיטום הנוכחי של הגג: נסו לבדוק זאת מול החברה שביצעה אותו עבורכם מלכתחילה. אם בחרתם בזמנו לזפת את הגג, זכרו כי יש לחדש את הזיפות בכל שנה.

המלצה מועילה היא לא לחכות שדלי המים הראשון אותו אתם מניחים על הרצפה יתמלא במים בלתי רצויים, אלא לטפל בגג מבעוד מועד. מומלץ להזמין איטום של הגג ממש עם פקיעת האחריות עליו, כשאופציה אחרת היא פשוט לבדוק את מצב האיטום בגג בתקופה הזו בדיוק, לפני שסימני האיטום הלקוי נותנים את אותותיהם, ואפילו כצעד מונע. צריך לקחת בחשבון שחלק משיטות האיטום יצריכו מכם המתנה של מספר ימים עד השלמת התהליך – עוד סיבה מצוינת לא לחכות לרגע האחרון עם האיטום, ובוודאי לא לחכות למבול הראשון.

חייבים לשמור על בטיחות
בחודשים האחרונים שמענו על יותר מדי תאונות עבודה שהתרחשו בישראל, כשחלק ניכר מהן נובע מנפילה מגובה – סכנה מוחשית יותר עקב פוטנציאל ההחלקה הגבוה בימים הגשומים. הטעות הכי גדולה שלכם היא לחשוב "לנו זה לא יקרה". חשוב לא לחסוך בבטיחות בעבודה כאשר מבצעים אותה בבית, ויש לוודא שהחברה המבצעת פועלת בזהירות ומצטיידת בציוד הגנה. כמובן, חשוב שיהיו בידיה התעודות הנדרשות לעבודה בסדר גודל כזה. הקפדה על זהירות יכולה למנוע קטסטרופות של ממש.
 

בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק