מהו הפתרון האמיתי להתעסקות בלתי פוסקת עם איטום גגות

פתרון אמיתי לאיטום גגות יעיל

ישראלים רבים מעידים על כך שכאשר מדובר על בניין מגורים משותף, ההתעסקות עם נציגי החברות שמבצעות איטום גגות היא משימה בלתי נמנעת לפחות אחת לשנה. הסיבה לכך נובעת מביצוע לא מקצועי של האיטום ומכך שבתחום הזה עובדים בעלי מקצוע שאינם מתמחים באמת בביצוע האיטום.

אם נמאס לכם להתעסק בנושא האיטום מדי שנה או שנתיים, המומחים בתחום האיטום ממליצים לשקול ביצוע איטום בשיטת "הגג ההפוך" שהיא השיטה היחידה נכון להיום שמבטיחה תוצאות איטום איכותיות המעניקות את הכיסוי המושלם לגג ואת השקט הנפשי לדיירי הבניין. על השיטה ועל היתרונות שלה במאמר שלפניכם.


מהות איטום גגות בשיטת הגג ההפוך

בעבר הלא רחוק זיפות ואיטום גגות נעשו בשיטה בה הגג כוסה עם שכבת זפת שמעליה התווסף ציפוי של טיח על מנת לחזק את האיטום.

שיטת הגג ההפוך מתבססת על השימוש ביריעות הביטומניות, חומר גלם חדש יחסית שכבר  הוכח לא פעם בתור היעיל ביותר לביצוע איטום איכותי שיכול להחזיק מעמד זמן רב.

בשיטה הזו מבצעים את ההכנה הדרושה לגג, מקלפים את שכבת האיטום הישנה ומנקים את המרזבים כפי שזה נעשה בעת איטום גגות הרעפים. ההמשך של העובדה הוא זה אשר מבדיל בין שיטות האיטום הישנות לשיטת הגג ההפוך, מכיוון שלאחר כיסוי הגג עם יריעות ביטומניות, מונחות על הגג לוחות בידוד שעשויות מקלקר.

מעל השכבה הזו מוסיפים שכבה של יריעות גיאוטכניות ומעל השכבה הזו מוסיפים גם שכבת חצץ. הייחודיות של השיטה הזו בא לידי ביטוי בכך ששכבת הבידוד מותקנת בה מעל שכבת האיטום, זאת להבדיל מהשיטות הישנות בהן שכבת  הבידוד הותקנה מתחת לשכבת האיטום.

איטום גגות בשיטת הגג ההפוך
 

כל היתרונות של השיטה

נכון להיום שיטת הגג ההפוך היא השיטה אשר מבטיחה את הבידוד  האיכותי ביותר לגג וזהו היתרון הבולט שלה. יתרון נוסף של  השיטה נובע מכך שהיא מצוינת לא רק להגנה על הגג מפני הרטיבות, אלא שהיא גם מאוד חיונית ואפקטיבית ביצירת שכבת הגנה לגג מפני ספיגת קרני השמש והתחממות יתר.

התוצאה הישירה לכך היא חיסכון מיידי בצריכת החשמל, מכיוון שנדרש להשקיע הרבה פחות במיזוג על מנת לקרר את הדירה בימים החמים של  הקיץ. מכיוון ששכבת הבידוד מהווה את שכבת ההגנה לשכבת האיטום, האיטום בשיטה הזו מספק שקט נפשי לפחות לעשרים שנים, מכיוון שהוא אינו חשוף למשקעים. זה גם חוסך את ביצוע חידוש האיטום שנעשה על ידי סיוד הגג לפני תחילת החורף.

שכבת בידוד

לעומת זיפות ואיטום גגות בשיטות הישנות, שיטת הגג ההפוך תשמור על הגג שלכם יבש וחסין גם לחום. בנוסף לכך, אם שיטת הזיפות מהוות פתרון מעולה לחמש עד עשר שנים ושכבת האיטום הביטומני תבטיח גג יבש למשך עשור, שיטת הגג ההפוך תהיה אפקטיבית לשני עשורים לפחות.
למרות שמדובר על השיטה היקרה ביותר לאיטום הגג, לדעת מומחים בתחום האיטום היא המומלצת ביותר כיום.

לקבלת פרטים נוספים או הצעת מחיר לחץ כאן
בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק