סוד ההצלחה של איטום גגות רעפים

כלים נכונים וציוד מקצועי

גגות רעפים נדירים יותר בישראל לעומת הגגות השטוחים, אך במקומות בהם מרבית הבניה היא בניית קרקע ובמידה ומדובר על הסביבה הכפרית, השימוש בגגות רעפים מעניק מראה מיוחד.

בתים בעלי גגות רעפים מאפשרים להרחיב את שטח המחייה של המשפחה מכיוון שהשיפוע של הגג מותיר מקום המתאים לחדר נוסף בעליית הגג. השאלה היא כיצד מבטיחים כי הגגות הללו יהיו מוגנים מפני חדירת הרטיבות? התשובה היא, באמצעות תהליך איטום גגות המותאם במיוחד עבור גגות מסוג זה. רק  בעלי מקצוע עם ותק וניסיון בתחום זיפות ואיטום גגות יכולים לבצע איטום איכותי לגגות עם רעפים ולכן במקרה כזה אין להסתפק בעבודה חצי מקצועית או בפניה לבעל  המקצוע שמספק את הצעת המחיר הזולה ביותר. כאן נדרשת השקעה בבחירת בעל המקצוע ובבדיקת השיטה שבה יבוצע האיטום של הגג.

בתים בעלי גגות רעפים
 

אילו סוגי רעפים קיימים היום וכיצד הם משפיעים על בחירת שיטת האיטום

מרבית גגות הרעפים בישראל הם גגות עם "מותניים", אך ניתן למצוא גם גגות רעפים בצורת פירמידה. בשני המקרים במידה והגג  מצופה בשכבת בידוד איכותית, הוא יהיה המבודד הטוב ביותר עבור המבנה, הן מפני ספיגת החום בעונה החמה והן מפני הרטיבות שעלולה להופיע בעונה הגשומה.
כמו כן, גגות עם הרעפים גם חוסמים את אובדן החום בימים הקרים כך שבבית עם רעפים תמיד שוררת טמפרטורה נעימה יותר מאשר שבמנה עם גג רגיל. כל זה מאפשר להקטין את צריכת החשמל ולחסוך לא מעט כסף. גגות שטוחים שמעליהם נבנה גג רעפים משופע הם הגגות הכי מבודדים נכון להיום, בין אם מדובר על רעפי בטון, רעפי חרס, רעפי פלדה או רעפי צפחה.

מומחים בתחום איטום גגות מציינים כי התאמת סוג האיטום על פי סוג  הרעפים תבטיח לכם כי לפחות עשר שנים לא תיאלצו לבצע איטום מחדש ובמידה ותקפידו על התחזוקה הנכונה ותוודאו מדי שנה כי הגג מוכן לתחילת החורף, לפחות עשרים שנה יהיה לכם שקט נפשי ובית יבש ומוגן.
 

שיטות האיטום המתאימות לגגות רעפים

כאשר מדובר על איטום גגות רעפים, קיימות שתי שיטות נפוצות, איטום באמצעות יריעות ביטוניות ואיטום באמצעות חומרים אקריליים חדשים. החומר הביטומני יכול להגיע בצורת יריעות ארוכות או בצורת לוחות, כל בעל מקצוע בוחר באיזו שיטה לעבוד, מה שחשוב הוא שהיריעות הללו יחוברו בצורה הנכונה על גבי  הגג ומבלי לפסוח על תהליך ההכנה של הגג, שלו חשיבות רבה בהצלחת האיטום.

שיטות האיטום המתאימות לגגות רעפים

במידה והיריעות או הלוחות מיושמים על גבי הגג שלא הוכן כראוי, שלא נוקה או לא צופה בחומר בסיס, משוכללים ואיכותיים ככל  שלא יהיו, החומרים הביטומניים לא יספקו את הבידוד האיכותי באמת. איטום גגות רעפים הוא איטום בעל מספר שכבות, כאשר כל שכבה נועדה לעשות את אחת מפעולות  האיטום ומסיבה זו אין לוותר ולו על אחת מהן על מנת להוזיל את עלות האיטום.

כמו כן, לא כדאי גם לוותר על ההמתנה עד שכל שכבה נקלטת היטב, לפני שמוסיפים שכבת הבידוד הבאה.

לחץ כאן לפרטים נוספים בנושא איטום גגות
בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק