על תקלות איטום גגות נפוצות ועל הדרך להימנע מהן

לא כל תקלה שיכולה לפגום באיכות האיטום של הגג מצריכה ביצוע איטום מחדש. התקלות הללו יכולות לקרות מכמה סיבות שאינן קשורות לאיכות האיטום וניתן לתקן בקלות את הנזק שהן גורמות לשכבת האיטום של הגג.

דוגמא לתקלות איטום גגות נפוצות

במאמר שלפניכם ברצוננו להתייחס לתקלות הנפוצות על מנת להסביר כיצד להתמודד עימן מבלי לפנות למומחה בתחום איטום גגות.
 

התקלות המקומיות הנפוצות שעלולות לפגום באיכות של איטום גגות

1. כאשר מזמינים דוד חדש או טכנאי דודים על מנת לבדוק את התקלה בדוד, הדבר יכול להזיק לבידוד כי מספיק שהטכנאי שיגיע לביתכם לא יעבוד בצורה זהירה ושכבת האיטום תיפגע. זה נכון במיוחד כאשר מדובר על גגות בהם בוצע איטום באמצעות יריעות ביטומניות שאומנם נחשב לחומר איטום איכותי מאוד, אך הן עלולות להישרט בשוגג וזה יפגע במידת האטימות שלהן.

התקנה לקוייה של דוד שמש

2. ביצוע עבודות במעקות או התקנות אחרות על הגג עלולות לשבש את האיכות של שכבת האיטום ולכן בעת פניה לבעל מקצוע שעתיד לבצע  עבורכם את העבודות הללו, חשוב לציין באיזו שכבת בידוד מצופה הגג של הבניין שלכם על מנת שהוא יגיע עם הכלים הנכונים שיאפשרו לו לשמור על שכבת האיטום.

שכבת בידוד מומלצת

3. ניקוי המרזבים היא פעולה שעלולה לפגום באיכות האיטום, לכן לא מומלץ לעשות את המשימה הזו בכוחות עצמכם אלא להזמין איש מקצוע שיבצע את הניקוי עם כלי ניקוי מקצועיים שישמרו על שכבת האיטום.

ניקוי מרזבים

4. ביצוע לא איכותי של זיפות ואיטום גגות עלול לגרום להיווצרות שלוליות או להתנתקות היריעות הבטומניות באזור החיבורים. עבודה לא מקצועית עלולה גם לגרום להתנפחות של היריעה הביטומנית שתפגע במידת החסינות של היריעה מפני חדירת  הרטיבות. מדובר על כשלים מקומיים שקל לתקן במידה ותופסים אותם בזמן.

5. עבודות תחזוקה לא מקצועיות עלולות להוביל להצטברות הלכלוך כמו עלים יבשים למשל, אשר יסתמו את המרזבים ויפריעו לניקוז המים. לרוב כאשר מדובר על תחזוקה לקויה הכוונה היא לאי ביצוע משימות התחזוקה בזמן, דבר אשר יכול להוביל לבלאי ולירידת איכות הבידוד.
 

כיצד ניתן להימנע מהתקלות המקומיות הללו

על מנת למנוע את הופעת התקלות המקומיות הללו באיטום הגג, הכי חשוב לבצע את עבודות התחזוקה של הגג בזמן ולפני הופעת הרטיבות.
ניקוי יסודי של הגג ישמור על שכבת הבידוד לזמן ארוך יותר ופניה לבעלי מקצוע אמינים ומקצועיים שעובדים עם קבלות, תמנע מכם להביא אדם שעלול לגרום בשוגג נזק לאיטום. כמו כן, תוצאות של זיפות ואיטום גגות ישמרו זמן רב יותר אם תתקינו את קולטי השמש לא ישירות על גבי שכבת האיטום, אלא על גבי אריחים.
פינוי פסולת מיותרת מהגג גם כן יסייע בשמירה על שכבת האיטום. אם תוודאו כי האזור שמסביב למרזבים נקי כל הזמן וכי מתקיימת זרימה חופשית של המים לתוך תעלת הניקוז, תוכלו לשמור על האיטום.

ולסיכום זכרו, כי תיקון מקצועי של התקלה אשר יבוצע ללא דיחוי, יבטיח הימנעות מהופעת בעיה גדולה יותר שעלות התיקון שלה תהיה הרבה יותר גבוהה.
רוצה לקבל פרטים נוספים? לחץ כאן
בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק