איתור ואיטום סדקים בגגות


קיומם של סדקים בגגות הוא בעיה אקוטית כיוון שדרכם חודרים מי גשמים ויוצרים רטיבות בקירות הפנימיים בדירות.  בנוסף לכך, עקב הסדקים הגג אינו מבודד ואינו אטום ולכן קיים צורך דחוף לטפל בכך במיוחד לפני העונה הגשומה. 

איתור נזילות במרפסות ובגגות מרוצפים 

כשרואים מיקום שהצטברה בו רטיבות בודקים שטח זה אך חשוב יותר, מחפשים את מקור הבעיה שהוא בדרך כלל מאחד הקירות הפנימיים או מנקודה ספציפית על הגג. הרטיבות היא בעיה רחבה בדרך כלל הממוקמת בכמה נקודות לאורך הגג או המרפסת ולכן ההמלצה המקצועית היא לפרק את שכבת האריחים, להחליף את התשתיות הרטובות של החול והבטון כי הן אינן אפקטיביות וכך לשחרר את כל המים הכלואים. רק לאחר שהשטח יבש לחלוטין, מכינים תשתיות חדשות ומעליהן מתקינים אריחים חדשים. פעולה מאסיבית זו היא יקרה ואורכת זמן אך יוצרת שקט נפשי בדרך כלל לשנים רבות עבור דיירי הבית. 

נקודות תורפה שבהן נראות הנזילות 

לאור העובדה שהמים באופן טבעי יורדים כלפי מטה בכל מקום שבו הם מוצאים דרך פנויה, אפשר לראות נזילות במקומות נמוכים על הגג כמו ליד מרזב או בשיפועים שיחלחלו פנימה לדירות. 

התכונה של המים היא להיספג לתוך יציקת הבטון ובנקודות חיבור או דרך סדקים קיימים הם יחדרו פנימה לכן במקרים רבים, נראית רטיבות גם ליד המדרגות המובילות לכניסה לגג.

נקודת תורפה נוספת היא דרך המסילות הייחודיות שהוכנו עבור חיווט חוטי החשמל לצרכים השונים. מדובר בנקודות קטנות שנחצבו בקיר ,אך אף על פי כן הן מוקד ליצירת סדקים ונזילת מים.

סדקים בקירות החיצוניים ובגג של המבנה 

סדקים על הגג ממשיכים גם לאורכו של המבנה החיצוני במיוחד בחיבור שביניהם, בין יציקת המעקה ליציקת הגג. עם השנים נוצרות תזוזות עקב השינויים בקרקע וגם עקב ליקויי בנייה וכך נראה הסדק לכל אורכו של הגג והמבנה החיצוני, דרך סדק זה חודרים המים מתחת לשכבת האיטום.

איתור סדקים בגגות

אחת הדרכים היעילות ביותר לאיתור סדקים בגגות היא באמצעות מצלמות תרמוגרפיות אשר סורקות את כל קווי הצנרת לאורך הקירות ורצפת הגג כדי לאתר את המיקום המדויק שממנו נובעים המים. ההמלצה היא לבצע בדיקה זו בעת שיורד גשם כדי לקבל תוצאה אופטימלית של המיקום הבעייתי. המים הנכנסים פנימה פוגעים בגג המבוטן ולאט לאט יוצרים בו סדקים באורכים ובעומקים שונים. המטרה היא לטפל בסדקים מבעוד מועד כדי שלא יתרחבו מעבר לכך ויסבו נזקים חמורים יותר הן למבנה והן לדיירים. 

איטום סדקים ברחבי הגג 

כדי לאטום סדקים שטוחים שעדיין לא נפתחו, מורחים מעליהם שכבת פריימר שהוא חומר יסוד ומעליו מורחים חומר אלסטי שיגביה את המקום כך שהסדק לא ייפתח. 

סדקים עמוקים יש לפתוח באמצעות מכשיר חד כמו מברג, מנקים את דפנותיו ומסירים באמצעות מברשת קשה שאריות של לכלוך ואבק. בשלב השני מורחים מעל הסדק פריימר ומעליו שכבת חומר על בסיס מסטיק. בתום עבודה זו מיישרים את המקום באמצעות שפכטל ומורחים שכבה נוספת של פריימר, הסדק ייסתם כראוי ולא ייפתח.

בסדקים עמוקים במיוחד, בעומק של 4-3 ס"מ, מבצעים לאחר הפעולות הללו גם מתיחה של סרט רשת מעל הסדק העמוק. מעל הרשת מורחים שכבה נוספת של החומר האלסטי כדי לייצור סגירה הרמטית של המקום.

חשוב לעבוד עם צוותים מקצועיים אשר מיומנים בתחום זה, ביצעו פרויקטים רבים באמצעות ציוד טכנולוגי ועבודה איכותית תוך שימוש בחומרי גלם מעולים באישור מכון התקנים.

 
 
דף הבית טלפוןwazeפייסבוק