איטום מרפסת מרוצפת

איטום מרפסת מרוצפת
בעיית איטום המרפסת הוא נושא מורכב ויש כמה דרכים כדי לטפל בכך. חשוב לשכור את שירותיו של איש מקצוע אמין ומיומן שיוכל לעזור ללקוחות ולבצע את האיטום במרפסת בהתאם לחומרת המצב ולשיטה המתאימה ביותר לבעיית האיטום הספציפית.
מי שעוסק בכך ביום יום, ביצע פרויקטים רבים מסוג זה ולאור ניסיון שלו יוכל להמליץ ללקוחות באיזו שיטה כדאי לבצע את איטום המרפסת. ברוב המקרים ההמלצה היא לבצע פינוי של המרצפות הישנות והתשתיות והדבקת מרצפות חדשות אך קיימות גם דרכים אחרות שהן מומלצות פחות כי הן לא תמיד יעצרו את הבעיה המהותית של חלחול המים במרפסת.

פירוק הריצוף הקיים במרפסת, ביצוע איטום והדבקת ריצוף מחדש

מומלץ למי שמעוניין בעבודה יסודית שתפתור לחלוטין את בעיית האיטום, להזמין שיטה זו של עבודה. העובדים חוצבים ושולפים את האריחים הקיימים, במידת הצורך הם הורסים ושוברים את המרצפות כדי להוציא את כולם החוצה. לאחר מכן הם מפנים את כל התשתית הקיימת כיוון שהיא מורכבת מבטון חול וחומרים נוספים אשר נרטבו עקב חוסר האטימות ולכן התשתית כולה היא לחה או רטובה ואינה אפקטיבית. העובדים מעבירים למכולת מחזור את החול, הבטון וכל שארית נוספת של חומרי בניין. לאחר מכן מחכים שהמקום יתייבש באופן מושלם ורק לאחר מכן, ממשיכים בתהליך.
מניחים שכבה חדשה של תשתיות, אוטמים את כל המשטח באמצעות פריימר שהוא החומר המקשר בין חומרי האיטום המקצועיים והייעודיים שבוצע בהם שימוש. בהמשך התהליך, אוטמים את הרולקות המחברות בין הקיר לרצפה ובין הקיר למעקה כדי שלא תהיה בעיה של חלחול מים במיקומים הללו.
האיטום המוחלט הוא חשוב ביותר ולכן בשלב זה מניחים זו לצד זו יריעות ביטומניות שחורות המותאמות למרפסות בעובי של 5 מ"מ. את השוליים מרתכים וכך מחברים בין הרצועות. חייבים לבצע את הריתוך באופן מושלם כך שלא תהיה כל אפשרות למים לחדור פנימה.
מעל השכבות הללו מדביקים את האריחים החדשים. הליך זה הוא ארוך וכרוך בלא מעט בלגן בבית אך התוצאה היפה והשקט הנפשי שבוצע איטום כיאות תוך ביצוע עבודה מקצועית ושימוש בחומרי גלם בטיב מעולה, שווה את כל המאמץ.

השארת הריצוף הקיים, ביצוע פעולות איטום והדבקת שכבה עליונה של אריחים

מכיוון שיש בעיה של אטימות באריחים הקיימים, אפשר לאטום את השטח מעל האריחים הללו באופן מוחלט ומעל שכבה זו, להדביק את הריצוף החדש.
זוהי שיטה טובה כיוון שמבצעים שימוש בחומרי איטום שיפתרו את הבעיה הקודמת ועם זאת היא זולה יותר כיוון שלא מפרקים את האריחים הישנים.
בהתייעצות עם איש המקצוע יש לבדוק אם המפלס החדש של האריחים לא יצור בעייתיות כמו בסגירת דלת. דבר נוסף שיש לוודא הוא את נושא משקלם של האריחים הנוספים, אם הדבר אפשרי מבחינת אפשרויות ההעמסה של קומה זו ושל הבניין בכלל.
החשש בשיטה זו הוא שעקב שתי השכבות של האריחים, מים יחלחלו פנימה, תיוצר תופעה של מים כלואים או לחות רבה ויכול להיות שיהיה צורך בעתיד לפרק את האריחים והתשתיות ולבצע עבודה יסודית.

ביצוע איטום של המרצפות במרפסת

שיטה אשר בה אוטמים את האריחים הקיימים ולא מבצעים כל שינוי מעבר לכך. כדי לחדור פנימה לחלקים הפנימיים של האריחים יוצרים חריצים בקרמיקה תוך שימוש במסור דיסק. לאחר ניקוי של השטח, ממלאים את כל המרווחים שנוצרו ברובה אפוקסית או אקרילית בתוספת משחת איטום בהתאם להחלטתו של הלקוח לאור פער המחירים המשמעותי ביניהם. 
בניית אתרים
דף הבית טלפוןwaze פייסבוק